You need to choose options for product.
- Regular price
- £13.59
Couldn't load pickup availability
Key Features
- Removable storage medium with USB 3.0 technology allows data to be written and erased as many times as needed
- With rotating mechanism
- Ultra-fast removable storage medium
- USB 3.0 Super Speed for even faster reading and writing rates
- Suitable for devices with a USB interface
- With eyelet, e.g. for fastening to a key ring
Description
Specifications
| Memory | |
|---|---|
| Capacity | 256 GB |
| Read speed | 90 MB/s |
| Form factor | Swivel |
| Performance | |
| Device interface | USB Type-A |
| Capacity | 256 GB |
| Read speed | 90 MB/s |
| Compatible operating systems | Windows 10/8/7/Vista/XP MacOS 9.0 + |
| Bootable | No |
| Password protection | No |
| Fingerprint reader | No |
| Design | |
| Product colour | Blue |
| Form factor | Swivel |
| Housing material | Metal, Plastic |
| Security | |
| Password protection | No |
| Fingerprint reader | No |
| Weight & dimensions | |
| Width | 66 mm |
| Height | 18 mm |
| Depth | 8 mm |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Product colour | Blue |
| Compatible operating systems | Windows 10/8/7/Vista/XP MacOS 9.0 + |
| Bootable | No |
| Housing material | Metal, Plastic |
| Other features | |
| Compatible operating systems | Windows 10/8/7/Vista/XP MacOS 9.0 + |
-
Sold out
Vendor: HKC
HKC V2418S 24 Monitor computer monitor 60.5 cm (23.8") 1920 x 1080 pixels Full HD
Regular price £56.31 -
Vendor: Genius Computer Technology
Genius Computer Technology SW-2.1 1850BT, 50W RMS, Bluetooth 5.3, Subwoofer, Gaming and Entertainment Speaker System
Regular price £63.53 -
Vendor: PIXL
piXL PXD24VH computer monitor 61 cm (24") 1920 x 1200 pixels WUXGA LCD Black
Regular price £52.70 -
Sold out
Vendor: Lexar
Lexar LNMPLY8002T-RNNNG internal solid state drive 2 TB M.2 PCI Express 4.0
Regular price £139.56
-
FAST SHIPPING
NEXT DAY DPD
-
ORDER CUT OFF TIME 5PM
FOR NEXT DAY SHIPPING
-
EASY RETURNS
WE KNOW THINGS CAN GO WRONG
-
SECURE PAYMENTS
POWERED BY STRIPE