You need to choose options for product.
-
files/v4hVCHBabEy_BmkSFS2wTg.c-m.jpg
-
files/izu_2dwJAUq5SisUQsP4MA.c-m.jpg
-
files/XYwxlEdGx0yJ9ctYoO4jsg.c-m.jpg
-
files/wlqziXh2mE28CwDQUGr1PQ.c-m.jpg
- Regular price
- £8.33
- Regular price
- £8.33
Couldn't load pickup availability
Key Features
- Removable storage medium that allows data to be written and erased as many times as is required, ideal for capacity expansion
- USB stick made of brushed aluminium
- With a cap
- Suitable for terminal devices with a USB interface
- With an eye for attaching the pen e.g. to a keyring
Description
- This removable storage medium allows data to be written and erased as many times as is required and is ideal for capacity expansion- LED function indicator gives information about the connection status
- USB stick made of brushed aluminium
- With a cap
- Suitable for terminal devices with a USB interface
- With an eye for attaching the pen e.g. to a keyring
Specifications
| Memory | |
|---|---|
| Capacity | 128 GB |
| Read speed | 6 MB/s |
| Form factor | Cap |
| Performance | |
| Device interface | USB Type-A |
| USB version | 2.0 |
| Capacity | 128 GB |
| Read speed | 6 MB/s |
| Bootable | No |
| Password protection | No |
| Design | |
| Product colour | Black, Silver |
| Form factor | Cap |
| Housing material | Aluminium |
| Security | |
| Password protection | No |
| Weight & dimensions | |
| Width | 66 mm |
| Height | 20 mm |
| Depth | 8 mm |
| Package depth | 90 mm |
| Package width | 145 mm |
| Package height | 9.5 mm |
| Packaging data | |
| Package depth | 90 mm |
| Package width | 145 mm |
| Package height | 9.5 mm |
| Package weight | 21 kg |
| Technical details | |
| USB version | 2.0 |
| Product colour | Black, Silver |
| Bootable | No |
| Package weight | 21 kg |
| Housing material | Aluminium |
| Other features | |
| Package weight | 21 kg |
-
Sold out
Vendor: HKC
HKC V2418S 24 Monitor computer monitor 60.5 cm (23.8") 1920 x 1080 pixels Full HD
Regular price £56.31 -
Vendor: Genius Computer Technology
Genius Computer Technology SW-2.1 1850BT, 50W RMS, Bluetooth 5.3, Subwoofer, Gaming and Entertainment Speaker System
Regular price £63.53 -
Vendor: PIXL
piXL PXD24VH computer monitor 61 cm (24") 1920 x 1200 pixels WUXGA LCD Black
Regular price £52.70 -
Sold out
Vendor: Lexar
Lexar LNMPLY8002T-RNNNG internal solid state drive 2 TB M.2 PCI Express 4.0
Regular price £139.56
-
FAST SHIPPING
NEXT DAY DPD
-
ORDER CUT OFF TIME 5PM
FOR NEXT DAY SHIPPING
-
EASY RETURNS
WE KNOW THINGS CAN GO WRONG
-
SECURE PAYMENTS
POWERED BY STRIPE