You need to choose options for product.
Sale
-59%-
files/fW5OOP91x0KbJDle3UAanQ.c-m.jpg
-
files/V7FzH1LT6UahK3V9j5Nmkg.c-m.jpg
-
files/FAKc2obGUEimDgguCWTHpA.c-m.jpg
-
files/NDzQbHDoK0qhshOtE5r70w.c-m.jpg
-
files/oUN-m6QFw06sTW1p2IWoZA.c-m.jpg
-
files/ItMlUFKnG0WFSWiMnq5emg.c-m.jpg
-
files/vVaZdr7H5EKdj6HjTjPhDw.c-m.jpg
-
files/Q7dhQUrV9EetIA6cJ_DBew.c-m.jpg
- Regular price
- £59.00
- Sale price
- £23.93
Sale
-59%- Regular price
- £59.00
- Sale price
- £23.93
Sale
-59%Couldn't load pickup availability
Reasons To Buy
Wired keyboard for everyday business use
The Dell Wired Business Multimedia Keyboard provides an all-around solution for everyday business computing. The keyboard's 104 keys with mid-profile keycaps allow for efficient, comfortable data input.Shortcut and multimedia keys for quick commands
Seven hot keys let you conveniently access essential applications, like your calculator, email, browser or My Computer screen. Seven multimedia keys let you easily play, pause, rewind, forward or access the main media player screen.Two USB ports for expanded connectivity
Built into the keyboard are two USB 2.0 ports, which allow you to connect low-power devices, such as a mouse or thumb drive, and expand your computer's capabilities.Comfortable, office-friendly design
The keyboard includes a palm rest for comfort during everyday use. Ideal for office environments, it is durable, spill-resistant and quiet.Description
The Dell™ KB522 Wired Business Multimedia Keyboard has a newly refreshed ID and a sturdy design with mid-profile keycap for great typing experience.Specifications
| Keyboard | |
|---|---|
| Keyboard key switch | Membrane |
| USB hub | Yes |
| Recommended usage | Universal |
| Keyboard style | Straight |
| Keyboard form factor | Full-size (100%) |
| Keyboard layout | QWERTY |
| Keyboard number of keys | 104 |
| USB 2.0 ports quantity | 2 |
| Wrist rest | No |
| Windows keys | Yes |
| Pointing device | No |
| Numeric keypad | Yes |
| Keyboard language | UK English |
| Connectivity technology | Wired |
| Device interface | USB |
| Multimedia keys | Yes |
| Ports & interfaces | |
| USB 2.0 ports quantity | 2 |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Keyboard style | Straight |
| Ergonomic design | No |
| Backlight | No |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Wrist rest | No |
| Technical details | |
| Product colour | Black |
| Ergonomic design | No |
| Backlight | No |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Windows keys | Yes |
| Numeric keypad | Yes |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Connectivity technology | Wired |
| Multimedia keys | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 84716060 |
| Ergonomics | |
| USB 2.0 ports quantity | 2 |
| Features | |
| USB 2.0 ports quantity | 2 |
| Power | |
| Power source type | USB |
| Mouse | |
| Mouse included | No |
| Weight & dimensions | |
| Keyboard weight | 590 g |
| Packaging data | |
| Package weight | 1.27 kg |
| Package width | 463.6 mm |
| Package height | 46.3 mm |
| Package depth | 176.1 mm |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Compatibility | - Dell Inspiron 11 3179, 15 5565, 15 5567, 17 5767 - Dell Latitude 13 7350, 3150, 7370, 7414 Rugged Extreme, E5250, E5270, E5440, E5450, E5540, E5550, E6440, E6540, E7240, E7250, E7270, E7440, E7450, E7470 - Dell OptiPlex 3010, 3011, 3020, 3030, 7010, 7020, 9010, 9010 AIO, 9030, XE2 - Dell Precision R7610, T1650, T1700, T3600, T3600 Base, T3600 Essential, T3610, T5600, T5600 Advanced, T5600 Base, T5600 Essential, T7600, T7600 Advanced, T7600 Base, T7600 Essential - Dell Precision Mobile Workstation M2800, M3800, M4800, M6800 - Dell Precision Tower 5810, 7910 |
| Pointing device | No |
| Connectivity technology | Wired |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84716060 |
-
Vendor: HKC
HKC V2418S 24 Monitor computer monitor 60.5 cm (23.8") 1920 x 1080 pixels Full HD
Regular price £56.30 -
Vendor: Genius Computer Technology
Genius Computer Technology SW-2.1 1850BT, 50W RMS, Bluetooth 5.3, Subwoofer, Gaming and Entertainment Speaker System
Regular price £63.53 -
Vendor: PIXL
piXL PXD24VH computer monitor 61 cm (24") 1920 x 1200 pixels WUXGA LCD Black
Regular price £56.23 -
Sold out
Vendor: Lexar
Lexar LNMPLY8002T-RNNNG internal solid state drive 2 TB M.2 PCI Express 4.0
Regular price £139.56
-
FAST SHIPPING
NEXT DAY DPD
-
ORDER CUT OFF TIME 5PM
FOR NEXT DAY SHIPPING
-
EASY RETURNS
WE KNOW THINGS CAN GO WRONG
-
SECURE PAYMENTS
POWERED BY STRIPE