You need to choose options for product.
Sale
-7%-
files/borajD2YLUmonsdW1NoCDg.c-m_e4bc6280-ddb1-4ca6-ba6c-fad21a664b2f.jpg
-
files/I-Eck3gVCky8WE5sxy7bHQ.c-m_09d9b1c0-8abc-41fe-8f11-ff209e37d05e.jpg
-
files/7VTnS2cNwkGv1g8XkqV4IQ.c-m_d2ca641b-41b8-45dc-99ad-fc0c254b4cf6.jpg
-
files/OQyGMXC4e0aNgXwlK9Tz_g.c-m_4854e38b-d8e0-4262-9e75-5d4661829d0c.jpg
-
files/MLmozMoQwkSuX_OVwsyv-A.c-m_bd550a21-e73c-4176-8e2c-49c84e5791a7.jpg
-
files/N4dhTIrPmUeOY8xiwEUxtg.c-m_88447fe9-897c-4532-b2ea-939e6eb305ad.jpg
-
files/d7x9uN8FOUO8RjB_YqMndw.c-m_190e8d8a-3feb-4e37-aacc-fcd3ac2e170d.jpg
-
files/XEqFH5ycGiCDOXut_CRdqA.c-m.png
- Regular price
- £49.50
- Sale price
- £46.17
Sale
-7%- Regular price
- £49.50
- Sale price
- £46.17
Sale
-7%Couldn't load pickup availability
Reasons To Buy
Flexible multi-tasking
Seamlessly connect up to three devices with this premium keyboard. The dual mode RF 2.4 GHz and Bluetooth 5.0 connectivity lets you effortlessly switch across devices with the connection-mode key on your keyboard.Customise your way
Gain instant access to your frequently used applications or functions with 12 programmable keys on your keyboard. Power through your work with a full-sized keyboard that comes with a dedicated numeric pad, function keys, and programmed presets.Download the Dell Peripheral Manager software and easily pair your devices, check battery and connectivity status, program shortcuts and update to the latest firmware.
Well-crafted design
The thoughtfully designed quiet keyboard is slim and stylish with a premium feel and titan gray finish. The adjustable tilt legs on your keyboard give you the flexibility to work in your ideal typing position.Durable and secure
Powered by one of the industry’s leading battery lives at up to 36 months, the Dell Multi-Device Wireless Keyboard has been rigorously tested to work seamlessly with your Dell system. The keyboard offers 128-bit AES (Advanced Encryption Standard) encryption protecting your data transmission across your devices, providing you with a secure connection while typing.Description
Experience superior multitasking features with a stylish and comfortable premium keyboard. Complete your tasks powered by one of the industry’s leading battery lives at up to 36 months.Specifications
| Keyboard | |
|---|---|
| Bluetooth version | 5.0 |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Recommended usage | Office |
| Keyboard form factor | Full-size (100%) |
| Keyboard layout | QWERTY |
| Hot keys | Yes |
| Windows keys | Yes |
| Pointing device | No |
| Numeric keypad | Yes |
| Keyboard language | UK English |
| Connectivity technology | Wireless |
| Device interface | Bluetooth |
| Ports & interfaces | |
| Bluetooth version | 5.0 |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Wireless range | 10 m |
| Design | |
| Product colour | Grey |
| Backlight | No |
| LED indicators | Yes |
| Technical details | |
| Product colour | Grey |
| Backlight | No |
| Windows keys | Yes |
| Numeric keypad | Yes |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| LED indicators | Yes |
| Connectivity technology | Wireless |
| Ergonomics | |
| Wireless range | 10 m |
| LED indicators | Yes |
| Features | |
| Wireless range | 10 m |
| Receiver | |
| Wireless receiver interface | USB Type-A |
| Power | |
| Power source type | Battery |
| Battery technology | Alkaline |
| Keyboard battery type | AAA |
| Number of batteries (keyboard) | 2 |
| Mouse | |
| Mouse included | No |
| System requirements | |
| Mobile operating systems supported | Android |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Other operating systems supported | ChromeOS, DOS |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 65 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 - 95% |
| Weight & dimensions | |
| Keyboard weight | 560 g |
| Keyboard dimensions (WxDxH) | 433.3 x 121.5 x 25.34 mm |
| Packaging data | |
| Wireless receiver interface | USB Type-A |
| Receiver included | Yes |
| User guide | Yes |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Wireless receiver interface | USB Type-A |
| Receiver included | Yes |
| User guide | Yes |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Pointing device | No |
| Connectivity technology | Wireless |
-
Vendor: HKC
HKC V2418S 24 Monitor computer monitor 60.5 cm (23.8") 1920 x 1080 pixels Full HD
Regular price £56.30 -
Vendor: Genius Computer Technology
Genius Computer Technology SW-2.1 1850BT, 50W RMS, Bluetooth 5.3, Subwoofer, Gaming and Entertainment Speaker System
Regular price £63.53 -
Vendor: PIXL
piXL PXD24VH computer monitor 61 cm (24") 1920 x 1200 pixels WUXGA LCD Black
Regular price £56.23 -
Sold out
Vendor: Lexar
Lexar LNMPLY8002T-RNNNG internal solid state drive 2 TB M.2 PCI Express 4.0
Regular price £139.56
-
FAST SHIPPING
NEXT DAY DPD
-
ORDER CUT OFF TIME 5PM
FOR NEXT DAY SHIPPING
-
EASY RETURNS
WE KNOW THINGS CAN GO WRONG
-
SECURE PAYMENTS
POWERED BY STRIPE