You need to choose options for product.
Sale
-9%-
files/pBqU38KZyEuPEbreMvwzWQ.c-m.jpg
-
files/pm5m9DPOg0KxQoIcgTr8Ug.c-m.jpg
-
files/RQZeZyGNzU2UrESNDRxh0w.c-m.jpg
-
files/w0m20_0PP0SBqxHMbLxdyg.c-m.jpg
-
files/q3-u9Kl-vkaWBHkg9oFZ_A.c-m.jpg
- Regular price
- £35.00
- Sale price
- £31.80
Sale
-9%- Regular price
- £35.00
- Sale price
- £31.80
Sale
-9%Couldn't load pickup availability
Reasons To Buy
Seamless Conferencing
Enjoy smoother calls on the world’s first wired collaboration keyboard for Zoom and Microsoft Teams. Designed with built-in collaboration keys, you can quickly turn your video or microphone on and off, screen share and open or close the chat window while on a conference call.The collaboration keys light up white when you’re in a call. The microphone and video keys light up red when your video is off or microphone is muted for reassurance at a glance.
Silent Keys
Limit distractions on this low-profile, full-size keyboard designed for a quiet and comfortable typing experience.Tuned to your specifications
Dell Peripheral Manager lets you customise your accessories to elevate your workflow. Program shortcuts to gain instant access to frequently used applications or functions and enhance your productivity.Description
A wired keyboard engineered for productivity and comfort featuring built-in collaboration keys.Specifications
| Keyboard | |
|---|---|
| Keyboard key switch | Plunger key switch |
| Number of hot keys | 15 |
| Angle adjustment (min) | 5° |
| Angle adjustment (max) | 9° |
| Security algorithms | AES |
| Recommended usage | Office |
| Keyboard form factor | Full-size (100%) |
| Keyboard layout | QWERTY |
| Hot keys | Yes |
| Programmable hot keys | Yes |
| Windows keys | Yes |
| Pointing device | No |
| Numeric keypad | Yes |
| Keyboard language | UK English |
| Full-size keyboard | Yes |
| Connectivity technology | Wired |
| Adjustable keyboard height | Yes |
| Device interface | USB |
| Multimedia keys | Yes |
| Keyboard key profile | Low-profile |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Protection features | Spill resistant |
| Backlight | Yes |
| Full-size keyboard | Yes |
| Adjustable keyboard height | Yes |
| Technical details | |
| Product colour | Black |
| Protection features | Spill resistant |
| Backlight | Yes |
| Windows keys | Yes |
| Numeric keypad | Yes |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Connectivity technology | Wired |
| Number of hot keys | 15 |
| Multimedia keys | Yes |
| Power | |
| Power source type | USB |
| Mouse | |
| Mouse included | No |
| System requirements | |
| Mobile operating systems supported | Android |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 11, Windows 8.1 |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Linux operating systems supported | Red Hat Enterprise Linux 8.0, Ubuntu 18.04 LTS |
| Other operating systems supported | ChromeOS, DOS |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 65 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 20 - 90% |
| Weight & dimensions | |
| Keyboard weight | 460 g |
| Keyboard dimensions (WxDxH) | 122.1 x 433 x 26.1 mm |
| Packaging data | |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Adapters included | USB |
| Packaging content | |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Adapters included | USB |
| Other features | |
| Pointing device | No |
| Connectivity technology | Wired |
-
Vendor: HKC
HKC V2418S 24 Monitor computer monitor 60.5 cm (23.8") 1920 x 1080 pixels Full HD
Regular price £56.30 -
Vendor: Genius Computer Technology
Genius Computer Technology SW-2.1 1850BT, 50W RMS, Bluetooth 5.3, Subwoofer, Gaming and Entertainment Speaker System
Regular price £63.53 -
Vendor: PIXL
piXL PXD24VH computer monitor 61 cm (24") 1920 x 1200 pixels WUXGA LCD Black
Regular price £56.23 -
Sold out
Vendor: Lexar
Lexar LNMPLY8002T-RNNNG internal solid state drive 2 TB M.2 PCI Express 4.0
Regular price £139.56
-
FAST SHIPPING
NEXT DAY DPD
-
ORDER CUT OFF TIME 5PM
FOR NEXT DAY SHIPPING
-
EASY RETURNS
WE KNOW THINGS CAN GO WRONG
-
SECURE PAYMENTS
POWERED BY STRIPE