You need to choose options for product.
Sale
-10%-
files/alRin-jLk0alBAvVa6XeDg.c-m_18d59513-c6e3-4643-a910-2d59191e1f5c.jpg
-
files/mp-JXQdRHUqFneWxba6NkQ.c-m_09ae78e4-6ac8-4ebb-9456-91f02adab3be.jpg
-
files/pNOdwTYRkaPOL7o6NmA3A.c-m_743a1ccc-e5c0-4da6-addd-e95cf8940fb9.jpg
-
files/PhRq_WvNK0GqbV2LIUKVeg.c-m_40031bbf-abb0-4be2-bb11-272e6e07ed6b.jpg
-
files/acn64Zi05Eyu4geJNLQNHA.c-m_11063b87-2a3a-4d20-bc5e-b876524cad72.jpg
-
files/Za-m9AgUgU2AeUjnWt64wA.c-m_6f2f6bf9-c993-4fab-8105-09ed2ee1af3d.jpg
-
files/8YfR-3mQs0SuXEHrY4-iJw.c-m_3557e340-dd71-4505-bb49-3be30ffeaa49.jpg
-
files/cjo_Cs-S4CWk9rCKbXpr3g.c-m_38430e79-cc11-4f9b-86fe-1cbb7d5694d9.png
- Regular price
- £30.00
- Sale price
- £27.03
Sale
-10%- Regular price
- £30.00
- Sale price
- £27.03
Sale
-10%Couldn't load pickup availability
Key Features
- Seamlessly connect up to three devices across most operating systems[1] using Bluetooth or USB dongle. Engineered for Intel Evo™ to ensure smooth, reliable connectivity. Keep your data secure wherever you are with encrypted connections.
- Customize your keyboard to streamline tasks, and work faster with quick shortcuts. Take control of your workflow with 20+ programmable keys[2] and a dedicated Copilot key[3] for quick access to AI.
- Stay comfortable during long hours. Dish-shaped keys improve typing accuracy, while quiet keys minimize noise for a distraction-free experience.
- The better choice for a brighter tomorrow, this keyboard contains at least 35% recycled content[4] certified by SCS Global Services, and comes in FSC-certified packaging.[5]
Reasons To Buy
Always connected and protected
Seamlessly connect up to three devices across most operating systems[1] using Bluetooth® or USB dongle. Engineered for Intel® Evo™ to ensure smooth, reliable connectivity. Keep your data secure wherever you are with encrypted connections.Customize workflows, maximize efficiency
Customize your keyboard to streamline tasks, and work faster with quick shortcuts. Take control of your workflow with 20+ programmable keys[2] and a dedicated Copilot key[3] for quick access to AI.Comfort meets quiet
Stay comfortable during long hours. Dish-shaped keys improve typing accuracy, while quiet keys minimize noise for a distraction-free experience.Description
Bring seamless connectivity and security on boardStay connected, productive, and protected without missing a beat. This keyboard securely connects to multiple devices, streamlines multitasking with smart shortcuts, and delivers all-day typing comfort, so you can focus solely on what matters.
Specifications
| Keyboard | |
|---|---|
| Silent keys | Yes |
| Country of origin | China |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Recommended usage | Universal |
| Keyboard form factor | Full-size (100%) |
| Programmable hot keys | Yes |
| Pointing device | No |
| Numeric keypad | Yes |
| Connectivity technology | Wireless |
| Certification | CE; CB; FCC; IC; RCM; WPC; Telec/VCCI; NTC; IMDA; BSMI; NCC; SRRC; SIRIM; TRA; EAC; MoC; TRC; ICASA; UKCA; KCC; ANRT; RATEL; BIS; Telec; NOM; NBTC; CITRA; NRTL; CRA; IFT; RoHS; Subtel; GS Mark; Anatel; Conatel; ENACOM; SOR; PVOC; SON; TEC; CoC; DJID |
| Device interface | USB + Bluetooth |
| Keyboard key profile | Low-profile |
| Keyboard keys operating life | 5 million characters |
| Multi-device support | Yes |
| Copilot key | Yes |
| Ports & interfaces | |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Wireless range | 10 m |
| Design | |
| Country of origin | China |
| Product colour | Black |
| Backlight | No |
| Certification | CE; CB; FCC; IC; RCM; WPC; Telec/VCCI; NTC; IMDA; BSMI; NCC; SRRC; SIRIM; TRA; EAC; MoC; TRC; ICASA; UKCA; KCC; ANRT; RATEL; BIS; Telec; NOM; NBTC; CITRA; NRTL; CRA; IFT; RoHS; Subtel; GS Mark; Anatel; Conatel; ENACOM; SOR; PVOC; SON; TEC; CoC; DJID |
| HP segment | Business |
| Technical details | |
| Product colour | Black |
| Backlight | No |
| Numeric keypad | Yes |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Connectivity technology | Wireless |
| UNSPSC-code | 43211706 |
| Master (outer) cases per pallet | 60 pc(s) |
| Sustainable technologies and materials | FSC Certified Packaging; At least 35% recycled content |
| Sustainability certificates | Forest Stewardship Council (FSC) |
| Compliance certificates | GS mark, CB, EAC, RoHS, BIS, Federal Communications Commission (FCC), CE, BSMI |
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https://support.hp.com/us-en/document/ish_6126692-6126777-16?openCLC=true |
| Pallet weight (imperial) | 633 kg (1395.5 lbs) |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 1199.9 x 1000 x 2112 mm (47.2 x 39.4 x 83.2") |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1200 x 1000 x 2112 mm |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 199251209208, 199251209253, 199251209291 |
| HP GTIN (EAN/UPC) with options | (ABB) 199251209208; (ABU) 199251209253; (AC3) 199251209291 |
| Ergonomics | |
| Wireless range | 10 m |
| Features | |
| Wireless range | 10 m |
| USB connector type | USB Type-A |
| Power | |
| Power source type | Battery, USB |
| Keyboard battery type | AAA |
| Number of batteries (keyboard) | 2 |
| USB Type-C charging port | No |
| Mouse | |
| Mouse included | No |
| System requirements | |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 11 |
| Mac operating systems supported | MacOS |
| Minimum system requirements | USB Type-A port; Bluetooth |
| Certificates | |
| Certification | CE; CB; FCC; IC; RCM; WPC; Telec/VCCI; NTC; IMDA; BSMI; NCC; SRRC; SIRIM; TRA; EAC; MoC; TRC; ICASA; UKCA; KCC; ANRT; RATEL; BIS; Telec; NOM; NBTC; CITRA; NRTL; CRA; IFT; RoHS; Subtel; GS Mark; Anatel; Conatel; ENACOM; SOR; PVOC; SON; TEC; CoC; DJID |
| Sustainability | |
| Sustainable technologies and materials | FSC Certified Packaging; At least 35% recycled content |
| Sustainability certificates | Forest Stewardship Council (FSC) |
| Compliance certificates | GS mark, CB, EAC, RoHS, BIS, Federal Communications Commission (FCC), CE, BSMI |
| Brand-specific features | |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 199251209208, 199251209253, 199251209291 |
| HP GTIN (EAN/UPC) with options | (ABB) 199251209208; (ABU) 199251209253; (AC3) 199251209291 |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 665.5 g |
| Keyboard weight | 665.5 g |
| Keyboard dimensions (WxDxH) | 428.2 x 121.4 x 21.9 mm |
| Packaging data | |
| Package weight | 930 g |
| Package width | 457 mm |
| Package height | 36 mm |
| Package depth | 157 mm |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Warranty card | Yes |
| Packaging content | |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| AC adapter included | No |
| Warranty card | Yes |
| Other features | |
| Width | 428.2 mm |
| Height | 21.9 mm |
| Depth | 121.4 mm |
| Compatible operating systems | Windows 11; Windows 10; macOS; Android™; iOS |
| UNSPSC-code | 43211706 |
| Minimum system requirements | USB Type-A port; Bluetooth |
| Pointing device | No |
| Connectivity technology | Wireless |
| AC adapter included | No |
| Master (outer) cases per pallet | 60 pc(s) |
| Logistics data | |
| Master (outer) cases per pallet | 60 pc(s) |
| Pallet gross weight | 633 kg |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Pallet weight (imperial) | 633 kg (1395.5 lbs) |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 1199.9 x 1000 x 2112 mm (47.2 x 39.4 x 83.2") |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1200 x 1000 x 2112 mm |
-
Vendor: HKC
HKC V2418S 24 Monitor computer monitor 60.5 cm (23.8") 1920 x 1080 pixels Full HD
Regular price £56.30 -
Vendor: Genius Computer Technology
Genius Computer Technology SW-2.1 1850BT, 50W RMS, Bluetooth 5.3, Subwoofer, Gaming and Entertainment Speaker System
Regular price £63.53 -
Vendor: PIXL
piXL PXD24VH computer monitor 61 cm (24") 1920 x 1200 pixels WUXGA LCD Black
Regular price £56.23 -
Sold out
Vendor: Lexar
Lexar LNMPLY8002T-RNNNG internal solid state drive 2 TB M.2 PCI Express 4.0
Regular price £139.56
-
FAST SHIPPING
NEXT DAY DPD
-
ORDER CUT OFF TIME 5PM
FOR NEXT DAY SHIPPING
-
EASY RETURNS
WE KNOW THINGS CAN GO WRONG
-
SECURE PAYMENTS
POWERED BY STRIPE