You need to choose options for product.
Sale
-10%-
files/86S-xn5u8EKt9-f0rqTMbA.c-m.jpg
-
files/Ehn1BYsqX0GYbtDBXunkjg.c-m.jpg
-
files/uxUOt9ONrUKJJH88sECiZA.c-m_802695e1-3a41-4bf6-b240-8f988c2d48ac.jpg
-
files/gBPggUoBtUy9jDEkssoekA.c-m_13b28a34-fdff-492c-92e1-128ae66550e0.jpg
-
files/gAt5ziT4IkSKn-bcKR6sEA.c-m.jpg
-
files/3ymnkEy4i0SQa3kKNHKUiA.c-m.jpg
-
files/PsIKJdHRwEqaBdxTwpHblg.c-m.jpg
-
files/rStAGnPMYCKqAOQ6AlKgLw.c-m_1a1da9c3-f7d8-4c2a-b583-5685871bf55d.png
- Regular price
- £87.00
- Sale price
- £78.25
Sale
-10%- Regular price
- £87.00
- Sale price
- £78.25
Sale
-10%Couldn't load pickup availability
Key Features
- Feel at ease even on long days. This combo prioritizes comfort with a magnetic palm rest on the keyboard and contoured mouse grips. The multi-surface[2] sensor on the mouse helps you stay on track on most surfaces.
- Connect up to 3 devices via Bluetooth and HP Unifying Dongle[1] with seamless compatibility across operating systems. Engineered for Intel Evo™ for easy connectivity. Keep your data safe with AES 128 encryption and Bluetooth security.
- Maximize your efficiency with tech that adapts to your style and needs. Customize your workflows with 20+ programmable keys[1] for easy shortcuts, Copilot key[3] for quick access to AI, and programmable mouse buttons.[1]
- This thoughtfully designed combo contains at least 65% post-consumer recycled materials.[4] Plus, it comes with FSC-certified packaging.[5]
Reasons To Buy
Comfort and flexibility at its best
Feel at ease even on long days. This combo prioritizes comfort with a magnetic palm rest on the keyboard and contoured mouse grips. The multi-surface[2] sensor on the mouse helps you stay on track on most surfaces.Seamless and secure connectivity
Connect up to 3 devices via Bluetooth® and HP Unifying Dongle[1] with seamless compatibility across operating systems. Engineered for Intel® Evo™ for easy connectivity. Keep your data safe with AES 128 encryption and Bluetooth® security.Set your workflow, your way
Maximize your efficiency with tech that adapts to your style and needs. Customize your workflows with 20+ programmable keys[1] for easy shortcuts, Copilot key[3] for quick access to AI, and programmable mouse buttons.[1]Description
The ultimate comfort comboDeliver your best work, wherever you are. Enjoy unrivaled comfort with a magnetic palm rest on the keyboard and contoured mouse grips. Boost your productivity with programmable shortcuts,[1] and secure, seamless connections across devices.
Specifications
| Keyboard | |
|---|---|
| Silent keys | Yes |
| Country of origin | China |
| Programmable hot keys | Yes |
| Wrist rest | Yes |
| Multi-device support | Yes |
| Design | |
| Country of origin | China |
| Product colour | Black |
| Wrist rest | Yes |
| HP segment | Business |
| Technical details | |
| Product colour | Black |
| UNSPSC-code | 43211733 |
| Master (outer) cases per pallet | 72 pc(s) |
| Sustainable technologies and materials | FSC Certified Packaging; 65% post-consumer recycled plastic |
| Sustainability certificates | Forest Stewardship Council (FSC) |
| Compliance certificates | GS mark, CB, EAC, RoHS, BIS, Federal Communications Commission (FCC), CE, BSMI |
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https://support.hp.com/us-en/document/ish_6126692-6126777-16?openCLC=true |
| Pallet weight (imperial) | 517.6 kg (1141 lbs) |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 1199.9 x 1000 x 2182.1 mm (47.2 x 39.4 x 85.9") |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1200 x 1000 x 2182 mm |
| Mouse | |
| Mouse included | Yes |
| System requirements | |
| Minimum system requirements | USB Type-A port; Bluetooth |
| Sustainability | |
| Sustainable technologies and materials | FSC Certified Packaging; 65% post-consumer recycled plastic |
| Sustainability certificates | Forest Stewardship Council (FSC) |
| Compliance certificates | GS mark, CB, EAC, RoHS, BIS, Federal Communications Commission (FCC), CE, BSMI |
| Weight & dimensions | |
| Wrist rest dimensions (WxDxH) | 428.9 x 81.8 x 12.2 |
| Packaging data | |
| Package weight | 1.23 kg |
| Package width | 457 mm |
| Package height | 49 mm |
| Package depth | 199 mm |
| Wrist rest dimensions (WxDxH) | 428.9 x 81.8 x 12.2 |
| Warranty card | Yes |
| Packaging content | |
| Warranty card | Yes |
| Other features | |
| Compatible operating systems | macOS; Android™; iOS; Windows; ChromeOS |
| UNSPSC-code | 43211733 |
| Minimum system requirements | USB Type-A port; Bluetooth |
| Master (outer) cases per pallet | 72 pc(s) |
| Logistics data | |
| Master (outer) cases per pallet | 72 pc(s) |
| Pallet gross weight | 517.6 kg |
| Master (outer) cases per pallet layer | 8 pc(s) |
| Pallet weight (imperial) | 517.6 kg (1141 lbs) |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 1199.9 x 1000 x 2182.1 mm (47.2 x 39.4 x 85.9") |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1200 x 1000 x 2182 mm |
-
Vendor: HKC
HKC V2418S 24 Monitor computer monitor 60.5 cm (23.8") 1920 x 1080 pixels Full HD
Regular price £56.30 -
Vendor: Genius Computer Technology
Genius Computer Technology SW-2.1 1850BT, 50W RMS, Bluetooth 5.3, Subwoofer, Gaming and Entertainment Speaker System
Regular price £63.53 -
Vendor: PIXL
piXL PXD24VH computer monitor 61 cm (24") 1920 x 1200 pixels WUXGA LCD Black
Regular price £56.23 -
Sold out
Vendor: Lexar
Lexar LNMPLY8002T-RNNNG internal solid state drive 2 TB M.2 PCI Express 4.0
Regular price £139.56
-
FAST SHIPPING
NEXT DAY DPD
-
ORDER CUT OFF TIME 5PM
FOR NEXT DAY SHIPPING
-
EASY RETURNS
WE KNOW THINGS CAN GO WRONG
-
SECURE PAYMENTS
POWERED BY STRIPE