You need to choose options for product.
-
files/V8SP9c2wNU-YlbX2wvqIJg.c-m.jpg
-
files/v0Wjg4r-AkCsr_uaghYCSg.c-m.jpg
-
files/XwRM85Jw6U-FkZsfpKerpg.c-m.jpg
-
files/OLkGpTZuuECfa8hGNq5v4w.c-m.jpg
Reasons To Buy
Stylish design for a clean set-up
The design is adjusted to be the most suitable for ergonomics after rounds of user surveys, and also takes into account stylish, slim appearance, and space saving.2.4G wireless connection for a completely cordless workspace
Keep the computer wires at bay. For any keyboard/mouse equipped with this feature, you can connect the accessory to any PC via a speedy 2.4Hz wireless connection. The simple setup process, along with the accessory's sleek design, is sure to leave your workspace looking clean and wire-free.Intelligent power saving
With the intelligent power saving function, this keyboard can go into standby and therefore save power when not in use.Water resistant design for cleaning and occasional spills
Life can be messy. With this water resistant keyboard, the occasional spill or spray off is no problem. These keyboards are built to last.Laser engraved keys look great and last longer
Laser-engraved keys look great, are easy to read and last longer. A premium choice.Convenient multi-media shortcuts
With these multi-media shortcuts, you can easily switch to music, volume, or video play by a simple click.Description
Perform for millions of keystrokes with this durable keyboard. Apart from its long lifespan, it also functions cable-free with a 2.4G wireless connection and saves battery life with intelligent power saving.Specifications
| Keyboard | |
|---|---|
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Recommended usage | Universal |
| Keyboard style | Straight |
| Keyboard form factor | Full-size (100%) |
| Keyboard layout | QWERTY |
| Windows keys | Yes |
| Pointing device | No |
| Numeric keypad | Yes |
| Keyboard language | English |
| Connectivity technology | Wireless |
| Device interface | RF Wireless |
| Multimedia keys | Yes |
| Keyboard keys operating life | 8 million characters |
| Ports & interfaces | |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Wireless range | 15 m |
| Design | |
| Material | Plastic |
| Product colour | Black |
| Keyboard style | Straight |
| Ergonomic design | Yes |
| Backlight | No |
| Technical details | |
| Plug and Play | Yes |
| Material | Plastic |
| Product colour | Black |
| Ergonomic design | Yes |
| Backlight | No |
| Windows keys | Yes |
| Numeric keypad | Yes |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Connectivity technology | Wireless |
| Multimedia keys | Yes |
| Ergonomics | |
| Plug and Play | Yes |
| Wireless range | 15 m |
| Features | |
| Plug and Play | Yes |
| Wireless range | 15 m |
| USB connector type | USB Type-A |
| Power | |
| Power source type | Battery |
| Keyboard battery type | AA/AAA |
| Number of batteries (keyboard) | 1 |
| Mouse | |
| Mouse included | No |
| Buttons durability (million clicks) | 8 |
| Headset | |
| Headset included | No |
| System requirements | |
| Mobile operating systems supported | Android 10, Android 10.0, Android 11.0, Android 12.0, Android 3.2, Android 4.0, Android 4.1, Android 4.2, Android 4.2.1, Android 4.2.2, Android 4.3, Android 4.4, Android 5.0, Android 5.1, Android 6.0, Android 7.0, Android 7.1, Android 7.1.2, Android 8.0, Android 8.1, Android 9.0 |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 85% |
| Packaging content | |
| Headset included | No |
| Receiver included | Yes |
| Batteries included | Yes |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Manual | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Keyboard weight | 500 g |
| Keyboard dimensions (WxDxH) | 443 x 152 x 31 mm |
| Packaging data | |
| Headset included | No |
| Receiver included | Yes |
| Batteries included | Yes |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Manual | Yes |
| Other features | |
| Height | 31 mm |
| Pointing device | No |
| Connectivity technology | Wireless |
-
Vendor: HKC
HKC V2418S 24 Monitor computer monitor 60.5 cm (23.8") 1920 x 1080 pixels Full HD
Regular price £56.30 -
Vendor: Genius Computer Technology
Genius Computer Technology SW-2.1 1850BT, 50W RMS, Bluetooth 5.3, Subwoofer, Gaming and Entertainment Speaker System
Regular price £63.53 -
Vendor: PIXL
piXL PXD24VH computer monitor 61 cm (24") 1920 x 1200 pixels WUXGA LCD Black
Regular price £56.23 -
Sold out
Vendor: Lexar
Lexar LNMPLY8002T-RNNNG internal solid state drive 2 TB M.2 PCI Express 4.0
Regular price £139.56
-
FAST SHIPPING
NEXT DAY DPD
-
ORDER CUT OFF TIME 5PM
FOR NEXT DAY SHIPPING
-
EASY RETURNS
WE KNOW THINGS CAN GO WRONG
-
SECURE PAYMENTS
POWERED BY STRIPE