You need to choose options for product.
Sale
-49%-
files/0Ntje1B7rUynAA-FAGykaQ.c-m.jpg
-
files/UFSyGybVfUyFBRPdl-OzTQ.c-m.jpg
-
files/NR7GlPJrhUCV7XFjdBPpqg.c-m.jpg
-
files/tmRFkNaSIUmGcC57_GB3ow.c-m.jpg
-
files/icTByPlDbUSMHIrkLJD9HQ.c-m.jpg
-
files/EQBHe2NM4k6WhjAufgytjg.c-m.jpg
-
files/cruvPvHBJ06SQ3wPjWSedQ.c-m.jpg
-
files/AqbjIp6VGEWRpPOoHCoRrg.c-m.jpg
Description
VIDA GAMER 4IN1 USB Gaming KB MS HS Mouse Mat Desk kit Black. Rainbow RGB UK layout 105 keyboard with multimedia features, Adjustable LED brightness, Adjustable LED speed, On/Off LED button. Gaming rainbow RGB mouse with A603EP sensor, Adjustable DPI setting 1200-1800-2400-3200 via button on top of the mouse. Gaming rainbow RGB headset with microphone completed with all black mouse mat. Carton QTY 10pcsSpecifications
| Keyboard | |
|---|---|
| Keyboard key switch | Membrane |
| Country of origin | China |
| Island-style keyboard | No |
| Recommended usage | Gaming |
| Keyboard style | Straight |
| Keyboard form factor | Full-size (100%) |
| Keyboard layout | QWERTY |
| Keyboard number of keys | 105 |
| Wrist rest | No |
| Windows keys | Yes |
| Pointing device | No |
| Numeric keypad | Yes |
| Keyboard language | UK English |
| Flexible keyboard | No |
| Connectivity technology | Wired |
| Adjustable keyboard height | Yes |
| Device interface | USB |
| Multimedia keys | Yes |
| Keyboard keys operating life | 10 million characters |
| Keycaps | Double shot |
| Ports & interfaces | |
| Cable length | 1.5 m |
| Design | |
| Adjustable backlight | Yes |
| Backlight type | RGB LED |
| Country of origin | China |
| Built-in display | No |
| Island-style keyboard | No |
| Product colour | Black |
| Keyboard style | Straight |
| Ergonomic design | No |
| Backlight | Yes |
| Backlight colour | Multicolour |
| Wrist rest | No |
| Flexible keyboard | No |
| Adjustable keyboard height | Yes |
| Foldable | No |
| Technical details | |
| Plug and Play | Yes |
| Product colour | Black |
| Ergonomic design | No |
| Backlight | Yes |
| Backlight colour | Multicolour |
| Windows keys | Yes |
| Scrolling directions | Vertical/Horizontal |
| Retractable cable | No |
| Numeric keypad | Yes |
| Number of products included | 4 pc(s) |
| Connectivity technology | Wired |
| Form factor | Ambidextrous |
| Multimedia keys | Yes |
| Warranty period | 1 year(s) |
| Compliance certificates | UKCA, RoHS, CE |
| Ergonomics | |
| Detachable cable | No |
| Built-in display | No |
| Plug and Play | Yes |
| Cable length | 1.5 m |
| Retractable cable | No |
| Mobile device holder | No |
| Phone dock | No |
| Retractable smartphone holder | No |
| Features | |
| Detachable cable | No |
| Plug and Play | Yes |
| Cable length | 1.5 m |
| Retractable cable | No |
| Mobile device holder | No |
| Phone dock | No |
| Retractable smartphone holder | No |
| USB connector type | USB Type-A |
| Win lock | Yes |
| Power | |
| Power source type | USB |
| Mouse | |
| Form factor | Ambidextrous |
| Mouse cable length | 1.5 m |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Movement resolution | 3200 DPI |
| Movement detection technology | Optical |
| Buttons quantity | 6 |
| Scroll | Yes |
| Scroll type | Wheel |
| Scrolling directions | Vertical/Horizontal |
| Mouse included | Yes |
| Buttons durability (million clicks) | 3 |
| Headset | |
| Headset included | Yes |
| Headphone frequency | 20 - 20 Hz |
| Microphone frequency | 20 - 20 Hz |
| Microphone sensitivity | 108 dB |
| Impedance | 2.2 Ω |
| Driver unit | 4 cm |
| Noise-canceling | No |
| Headset cable length | 1.8 m |
| System requirements | |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Sustainability | |
| Compliance certificates | UKCA, RoHS, CE |
| Packaging content | |
| Headset included | Yes |
| Mouse pad included | Yes |
| Mouse pad size (W x D) | 250 x 210 mm |
| Number of products included | 4 pc(s) |
| Mouse pad thickness | 2 mm |
| Manual | Yes |
| Mouse pad material | Fabric, Rubber |
| Manual languages | English |
| Weight & dimensions | |
| Mouse weight | 105 g |
| Mouse dimensions (WxDxH) | 122 x 39 x 62 mm |
| Keyboard weight | 721 g |
| Keyboard dimensions (WxDxH) | 456 x 37 x 161 mm |
| Headset dimensions (WxDxH) | 180 x 100 x 220 mm |
| Headset weight | 246 g |
| Packaging data | |
| Mouse pad included | Yes |
| Mouse pad size (W x D) | 250 x 210 mm |
| Headset included | Yes |
| Package weight | 1.5 kg |
| Package width | 575 mm |
| Package type | Box |
| Package height | 195 mm |
| Package depth | 100 mm |
| Number of products included | 4 pc(s) |
| Mouse pad thickness | 2 mm |
| Manual | Yes |
| Mouse pad material | Fabric, Rubber |
| Manual languages | English |
| Packaging languages | English |
| Warranty period | 1 year(s) |
| Other features | |
| Warranty period | 1 year(s) |
| Pointing device | No |
| Connectivity technology | Wired |
-
Vendor: HKC
HKC V2418S 24 Monitor computer monitor 60.5 cm (23.8") 1920 x 1080 pixels Full HD
Regular price £56.30 -
Vendor: Genius Computer Technology
Genius Computer Technology SW-2.1 1850BT, 50W RMS, Bluetooth 5.3, Subwoofer, Gaming and Entertainment Speaker System
Regular price £63.53 -
Vendor: PIXL
piXL PXD24VH computer monitor 61 cm (24") 1920 x 1200 pixels WUXGA LCD Black
Regular price £56.23 -
Sold out
Vendor: Lexar
Lexar LNMPLY8002T-RNNNG internal solid state drive 2 TB M.2 PCI Express 4.0
Regular price £139.56
-
FAST SHIPPING
NEXT DAY DPD
-
ORDER CUT OFF TIME 5PM
FOR NEXT DAY SHIPPING
-
EASY RETURNS
WE KNOW THINGS CAN GO WRONG
-
SECURE PAYMENTS
POWERED BY STRIPE